Najświeższe informacje ze Stowarzyszenia - Homeopatia

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wspomnienie Peter Fisher

Opublikowany przez Ewa Wojciechowska w Wspomnienie · 23/8/2018 11:59:39
Tags: PeterFisher


  W środę 15.08.2018 zginął tragicznie osobisty lekarz Królowej Elżbiety II - doktor Peter Fisher. Dyrektor do spraw badań klinicznych w Royal London Hospital for Integrated Medicine, członek międzynarodowej Grupy Roboczej WHO do spraw homeopatii. W maju 2007 odznaczony przez Polską Akademię Medycyny złotym medalem imienia Alberta Schweitzera.  Lekarz medycyny naturalnej znany i poważany na całym świecie. Swoją wiedzą dzielił się także z polskimi lekarzami i farmaceutami. Na wielu kongresach przedstawiał nam pozytywne wyniki badań dotyczące skuteczności leków homeopatycznych, utwierdzając nas w przekonaniu, że homeopatia jest słusznym wyborem.  Człowiek otwarty na świat, pełen optymizmu, zawsze z uśmiechem na twarzy, chętny do niesienia pomocy. Odszedł nagle i  za wcześnie. Będzie nam go bardzo brakowało...



Alergia - chroroba cywilizacyjna

Opublikowany przez lek. med. Janusz Dąbrowski w zdrowie · 9/3/2014 18:28:09
Tags: alergia

  Alergia, choroba cywilizacyjna, nieleczona powoduje przewlekłe stany zapalne dróg oddechowych, przewodu pokarmowego i skóry. Podstawowa diagnostyka opiera się na badaniach poziomu przeciwciał IgE, IgA w surowicy krwi oraz na wykonaniu testów skórnych. Metody te często dają wyniki niejednoznaczne a odczulanie jest procesem uporczywym i czasem dającym powikłania.


  Alternatywą są testy wykorzystujące zmiany oporu elektrycznego skóry po natychmiastowym pobudzeniu niezależnego od naszej woli autonomicznego układu nerwowego. Pobudzenie wywołane jest nietolerowaną przez organizm substancją-alergenem, co rejestruje aparat. W ten sposób możemy wielokrotnie i bez uszczerbku na zdrowiu testować substancje powodujące „podrażnienie”. Po rozpoznaniu alergenu istnieje możliwość odczulenia a w ślad za tym złagodzenie a nawet ustąpienie objawów chorobowych.

  Terapia biorezonansowa wykorzystuje subtelne sygnały rejestrowane i modulowane przez aparat BICOM a następnie aplikowane pacjentowi z wykorzystaniem określonego programu terapeutycznego. Najbardziej spektakularne efekty uzyskuje się przy odczulaniu alergii pyłkowych i grzybów pleśniowych.

  Tzw. alergie centralne-pokarmowe ( mleko, jajko, gluten ), roztocza kurzu domowego wymagają trzykrotnej terapii i czasem wymaga ona powtórzenia. Nietolerancje i podrażnienia po tego typu zabiegach ustępują na kilka lat a niekiedy nie pojawiają się już nigdy. Oprócz leczenia aparat przystosowany jest też do terapii ostrych i przewlekłych zespołów bólowych, gdzie wykorzystuje się doświadczenia Medycyny Chińskiej powiązane z akupunkturą . Leczenie biorezonansowe skuteczne jest też w zespołach chronicznego zmęczenia, fibromyalgiach, dysfunkcjach przewodu pokarmowego.



Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego